Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ochrona rzepaku ozimego według BASF

Napisany przez agrofoto, 16 czerwiec 2015 · 3731 wyświetleń

Rzepak jest najważniejszą pod względem gospodarczym rośliną oleistą. Aby jednak uzyskać wysokie plony, trzeba pamiętać, że wymaga on starannego przygotowania roli pod siew i zaspokajania jego wysokich potrzeb pokarmowych.Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

6 slajdów


Niedawno w Jarosławcu pod Środą Wielkopolską odbyły się kolejne Centralne Dni Pola, na których przedstawiciele największego na świecie koncernu chemicznego BASF prezentowali efekty zastosowania różnych systemów ochrony roślin, w tym właśnie rzepaku ozimego.

 

Naukowcy BASF są świadomi, że rzepak jest gatunkiem, którego areał uprawy, mimo dużych wymagań glebowych tej rośliny, w ostatnich latach w Polsce znacznie się powiększa. Jeszcze kilka lat temu uważany był za bardzo trudną uprawę, ale sytuacja ta stale się zmienia. Z roku na rok rolnicy zdobywają coraz większą wiedzę na temat rzepaku, a plony są stabilne dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w agrotechnice, dostępowi do nowych odmian oraz właściwie przeprowadzonej ochronie chemicznej.
 

No właśnie w tym roku BASF wprowadza nową technologię uprawy rzepaku Clearfield.

Clearfield łączy skuteczny i innowacyjny herbicyd z wysoko plonującymi, wyselekcjonowanymi odmianami rzepaku hybrydowego. Odmiany te cechuje naturalna odporność na imazamoks, substancję aktywną zawartą w naszym nowym herbicydzie Cleravis.

Kombinacja ta zapewni producentowi rzepaku całkowicie nowe wyniki w zwalczaniu chwastów przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dla uprawy. Dodatkowo rozwiązanie to umożliwia rezygnację z zabiegu przedwschodowego, który jest często niepewny i w dużej mierze zależny od wilgotności gleby.

Zobaczcie informacje jak to działa : http://www.agro.basf...clearfield.html

 

  • Raportuj

jaka cena zestawu Butisan+Iguana ?

  • Raportuj